بهترین آنتی ویروسهای جهان
  
 بررسی سریع‌ترین و بهترین و قویترین ویروسیاب جهان
 
آرشیو
چهارشنبه 15 شهریور 1391
حفره کشف شده جاوا

چطور یک آسیب پذیری کوچک در باز کردن جعبه پاندورا باعث سوء استفاده از جاوا شد.

آسیب پذیری "روز-صفر" جاوا 7 موجب افشای اطلاعات کاربران در حمله مبتنی بر میزبان می شود

حفره های ناب در بخشی از اوراکل، راههای سوء استفاده از جعبه پاندورا جاوا را باز کرده است . برای اولین بار  FireEye (نرم افزارهای مخرب بر پایه ایالات متحده و آزمایشگاه های اطلاعاتی) نقص روی "روز صفر"  را گزارش کرد که در یک حمله هدفمند از یک وب سرور چینی مورد استفاده قرار می گرفت . رفع نقص جاوا برای بسیاری از ما که تعداد دستگاه های نصب شده جاوا در آن به میلیون ها عدد می رسد ضرورری بود و این نقص برای مجرمان اینترنتی یک فرصت بسیار سودآور است.

این نقص بر تمام نسخه های جاوا اوراکل 7 (نسخه 1.7) که روی تمام سیستم عامل های پشتیبانی شده است، تاثیر می گذارد . ظاهراً این آسیب پذیری ممکن است برای کد نامعتبر جهت دسترسی به پیاده سازی امنیت در جاوا بوجود آمده باشند، جایی که معمولاً کدهای غیر معتبر نمی توانند وارد شوند و یا تماس بگیرند. این بدان معناست که کدهای مخوف به طور موثر مدیر امنیتی جاوا را غیر فعال می کنند.

اوراکل در حال حاضر یک رکورد معیوب بودن دارد بدلیل انتشار وصله های امنیتی آنی برای افرادی که نگران سوء استفاده از جاوا هستند. این آسیب پذیری بلافاصله به کیت BlackHole بهره برداری اضافه شده است - (یک بسته جرم افزار تجاری طراحی شده است تا به طور خودکار به جرایم اینترنتی بپردازد) . در حالی که این مطلب به پول هنگفتی در بازار سیاه ترجمه می شود، بدین معنی نیز هست که بسیاری از مردم در حال هدایت به طعمه شدن به جرم مهندسی اجتماعی (مانند ایمیل های فیشینگ) برای سرقت اطلاعات محرمانه و / یا مالی هستند. به عبارت ساده - یک بخش عظیمی از اطلاعات حساس شما در حال سرقت هویت یا دله دزدی است .

حتی کاربران مکینتاش نیز در معرض این حملات می باشند. اگر شما جاوا 7 نسخه برای OS X دارید، پس شما هم می توانید در معرض خطر باشید.

با خطرات بزرگی که این آسیب پذیری به بار آورده است، اوراکل اذعان داشته است که وصله های امنیتی را برای نجات شهرت و اعتبار خود از تهدید منشر کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه شما چگونه می توانید این پچ را نصب کنید، لطفاً این پست وبلاگ اختصاص داده شده را بخوانید.

به هر حال، با راه حل های امنیتی چند لایه مثل کوییک هیل از رفتن به راه طولانی برای جلوگیری از چنین حملاتی ممانعت به عمل می آید. راه حل های امنیتی که در مرورگر سندباکس شما فعال باشد به شما اجازه باز کردن مرورگر در یک محیط مجازی را می دهد . این راهکارها کامپیوتر و سیستم عامل شما را از حملات امن و بی تاثیر نگه می دارد.


منابع:

وبلاگ امنیت IT

http://www.deependresearch.org/2012/08/java-7-vulnerability-analysis.html

http://blog.fireeye.com/research/2012/08/zero-day-season-is-not-over-yet.html 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 323392


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها