X
تبلیغات
زولا
بهترین آنتی ویروسهای جهان
  
 بررسی سریع‌ترین و بهترین و قویترین ویروسیاب جهان
 
آرشیو
یکشنبه 6 شهریور 1390
ویدئوی اعدام بن‌لادن بر روی فیس‌بوک را نبینید
امروز یک ایمیل بر روی فیس بوک دریافت کردم که حاوی پیام زیر بود. ایمیل درباره ویدیوی جدید قتل اسامه اختصاصی از CNN از بود. این ایمیل اطلاع‌رسانی در رابطه با بروزرسانی دیواره فیس بوک من بود که لینک کلیپ ویدئوی اختصاصی بن لادن توسط یکی از دوستانم ارسال شده بود.

با مطالعه دقیق متوجه شدم که نوعی از کلاهبرداری توسط مجرمان سایبری می‌باشد که تلاش می‌کنند با بهره‌گیری از داغ‌ترین اخبار جهان کامپیوترهای جدید را آلوده نماید. هیچ فیلمی از CNN یا دیگر بنگاه‌های خبری درباره اعدام بن‌لادن منتشر نشده است. این پیامی که شما از دوستان خود بر روی Facebook wall دریافت می‌کنید، ممکن است نتیجه آلودگی توسط کرم رایانه‌ای باشد که از حساب‌های کاربری آلوده به همه‌ی دوستان کاربری که بر روی لینک کلیک کرده و آلوده شده، ارسال می‌گردد. در این زمان آلودگی دوباره به همه دوستان کاربر جدید گسترش می‌یابد.

به همه‌ی کاربران توصیه می‌کنیم چنین لینک‌های ویدئویی دریافتی بر روی دیواره فیس بوک را کلیک نکرده و حتی پیوست‌های ایمیل را نیز دانلود نکنند. مجرمان اینترنتی از آخرین اخبار برای گسترش آلودگی و افزایش قربانیان جدید استفاده می‌نمایند.


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 322980


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها