X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
بهترین آنتی ویروسهای جهان
  
 بررسی سریع‌ترین و بهترین و قویترین ویروسیاب جهان
 
آرشیو
چهارشنبه 7 تیر 1396
راههای محافظت در برابر باج افزار خطرناک Petya
آزمایشگاههای امنیتی Quick Heal درمورد یک نوع جدید از باج افزار به نام Petya که کاربران را در سطح جهانی تحت تأثیر قرار می دهد، اطلاعیه زیر را صادر کرده است:
در حال حاضر، چندین گزارش از این حمله از چند کشور مشاهده کرده ایم.
 
همه کاربران Quick Heal و Seqrite EPS از این حمله خطرناک باج افزاری که از آسیب پذیری آبی ابدی (eternal blue) استفاده می کند، محافظت می شوند. ماژول شناسایی و پیشگیری از نفوذ غیرمجاز (IDS) با موفقیت، تلاشهای سوء استفاده از Eternal Blue را مسدود می کند. ماژول رفتارشناسی Seqrite (BDS) نیز حملات احتمالی را به کاربران هشدار داده و از آنها به صورت هوشمند و پیشگیرانه حفاظت می کند. مدیران شبکه فقط از فعال بودن تمام مکانیسم های امنیتی Seqrite مطمئن شوند.
 
آزمایشگاههای امنیتی Quick Heal به طور مداوم بر روی تهدید نظارت بر تهدید و روز رسانی های ضروری را برای محافظت تهدیدات در لایه های مختلف ارائه می می دهند. بنابراین لطفا Seqrite خود را با تمام به آپدیت های فعلی که به طور منظم منتشر می شود، به روز نگه دارید.
 
مراحل پیشگیری و توصیه
 
~ اجتناب از کلیک کردن بر روی لینک های ایمیلی که از فرستنده های ناشناس دریافت شده اند.
~ اعمال تمام وصله های امنیتی مایکروسافت ویندوز از جمله MS17-010 که پچ آسیب پذیری آبی ابدی است.
~ اطمینان حاصل کنید که امکان به روز رسانی خودکار Seqrite فعال است و آخرین به روز رسانی ها را دریافت کرده است.
~ اطمینان حاصل کنید که به طور منظم از داده های خود به دیسک های خارجی (DVD و یا هاردهای اکسترنال) نسخه پشتیبان تهیه می کنید.
~ از ورود به کامپیوتر با مجوزهای دسترسی مدیریتی (Administrator) اجتناب کنید. با حساب کاربری که دارای مجوزدسترسی کاربر استاندارد است با سیستم کار کنید نه با حساب کاربری ادمین.
 
 
شما می توانید اطلاعات جامع در مورد Petya Ransomware از وبلاگ ما بدست آورید:برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 322407


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها